Przejdź do treści

Oświetlenie wejścia i wystawy

Oświetlenie wejścia i wystawy

Elewacja i oświetlenie wejścia sklepu spożywczego.CEL: Zainteresowanie klienta, zachęcenie do wejścia.
EFEKT: Oświetlenie elewacji, podkreślanie bryły sklepu spożywczego, określenie ważnych elementów.


Przestań być anonimowy.

Zróżnicowane rozwiązania oświetleniowe mają podkreślić charakter budynków oraz wejść do sklepów spożywczych i obiektów handlowych a tym samym stworzyć wrażenie niepowtarzalnego klimatu. Od początku XX wieku, podświetlane reklamy i neony są integralną częścią miasta. Poza klasyczną reklamą świetlną, wzrok ma przyciągać identyfikacja świetlna w czym oświetlenie fasady i budynku odgrywa coraz większą rolę. Podstawowe zadanie to zwrócenie uwagi konsumentów na ofertę sklepów spożywczych i wyrwanie ich z anonimowego otoczenia.

Subtelny nacisk.

Tak samo jak budynki wyglądają inaczej w świetle dziennym, zróżnicowane rozwiązania oświetleniowe mogą być rozwijane by stworzyć charakterystyczny ich wygląd nocą.

Istnieją tu dwie główne opcje:

* po pierwsze, architektura może być oświetlona od wewnątrz poprzez szyby – jest to rozwiązanie popularne w wielu witrynach sklepowych,

* po drugie, poprzez użycie zewnętrznych opraw oświetleniowych – to one kładą subtelny nacisk na architektoniczne szczegóły.

Oczywiście różne rodzaje elewacji wymagają dostosowania koncepcji oświetlenia do podkreślenia cech ich architektury.

Wejście jest wizytówką sklepu spożywczego.

Wejście jest wizytówką sklepu spożywczego, oświetlenie powinno być stosowane tutaj tak, żeby wykazać, że towary zasługują na uwagę. Światło jest narzędziem niezbędnym w tworzeniu unikatowej atmosfery oraz w ułatwianiu orientacji we wnętrzu. Najprostszym sposobem wykorzystania światła dla orientacji klientów jest zapewnienie wyższego poziomu oświetlenia przy wejściu niż w jego otoczeniu. Uzyskanie dywanu światła przed wejściem zawsze będzie odbierane jako przyjemny zaproszenie do zwiedzania i zakupów. Dodatkowe oświetlenie akcentowe, np. przez użycie naświetlaczy, może kierować klienta w określone miejsca w sklepie w pierwszym rzędzie, budując jego zainteresowanie sugerowaną ofertą.

Zobacz również rozwiązania LED polecane do oświetlenia wejścia do sklepu spożywczego.


TX-SURF / Oświetlenie sklepów spożywczych / Oprawa Nabudowana Kwadratowa / Nasufitowa / Downlight
Oprawa nabudowana na źródło CDM-R111 lub QR111. Obudowa wykonana jest ze stali i aluminium – może być pomalowana na dowolny kolor RAL zgodnie z życzeniem klienta.


BOX-M / Oświetlenie sklepów spożywczych / Oprawa Nabudowana Kwadratowa / Nasufitowa / Downlight
Oprawa nabudowana naścienna lub sufitowa na źródło QR111. Obudowa wykonana jest ze stali i aluminium – może być pomalowana na dowolny kolor RAL zgodnie z życzeniem klienta.


DL GOT 170 CDO TT / Oświetlenie sklepów spożywczych / Oprawa zewnętrzna sufitowa
Oprawa wpuszczana, zewnętrzna na źródło metalohalogenowe. Obudowa wykonana ze stali i aluminium, pierścień dostępny we wszystkich kolorach RAL.


DLN GOT 190 UP/DN / Oświetlenie sklepów spożywczych / Oprawa zewnętrzna naścienna / Ścienna
Oprawa naścienna na źródło metaloghalogenowe – świecąca góra/dół. Obudowa wykonana ze stali, malowana proszkowo – dostępne wszystkie kolory RAL. Układ źródeł – horyzontalny. Oprawa zaprojektowana do użytku zewnętrznego i dostępna tylko z elektronicznym statecznikiem.


GOT WALL SPOT DUALL / Oświetlenie sklepów spożywczych / Oprawa zewnętrzna naścienna / Ścienna
Zewnętrzna oprawa naścienna świecąca góra/dół. Obudowa wykonana ze stali i aluminium, dostępna w różnych kolorach RAL.


GOT STATWALL / Oświetlenie sklepów spożywczych / Oprawa zewnętrzna naścienna / Ścienna
Zewnętrzna oprawa naścienna na źródło metalohalogenowe. Obudowa zrobiona jest z aluminium, dostępna we wszystkich kolorach RAL.


WALL LT / Oświetlenie sklepów spożywczych / Oprawa zewnętrzna naścienna / Ścienna
Zewnętrzna oprawa naścienna. Obudowa zrobiona jest ze stali i aluminium, dostępna we wszystkich kolorach RAL.