Przejdź do treści

Lampy do oświetlenia żywności

Lampy do oświetlenia żywności

Lampy do oświetlenia żywności - zasady

Lampy do oświetlenia żywności

Oświetlenie LED dla supermarketów i sklepów spożywczych
We współczesnym świecie prawie nie ma dziedziny, w której nie wykorzystuje się świateł LED. Od ulic po biura, uczelnie i placówki służby zdrowia, od domów po sklepy spożywcze i supermarkety — powszechnie stosowanym rozwiązaniem oświetleniowym jest dioda LED. Oprawy te widzimy prawie wszędzie wokół nas ze względu na ich niezrównane cechy i zalety.

Jasne i czyste oświetlenie jest wymagane wszędzie, w tym w sklepach narożnych, supermarketach i sklepach spożywczych, aby zwiększyć widoczność i działalność biznesową. Lepsze oświetlenie w sklepach spożywczych poprawia ogólne wrażenia klientów. Przyciąga ich zarówno do rutynowych, jak i impulsowych zakupów.

Oprócz trzech uniwersalnych powodów stosowania diod LED: redukcji kosztów utrzymania, lepszych parametrów oświetleniowych i energooszczędności, istnieje wiele innych czynników, z powodu których powinniśmy stosować te oprawy oświetleniowe LED Wipro Lighting w supermarketach i sklepach spożywczych. Tutaj przyjrzymy się innym zaletom oświetlenia LED w sklepach spożywczych.

Cel stosowania tych lamp w sklepach spożywczych jest taki sam, jak ich wykorzystanie w sklepach detalicznych. Podobnie jak pokazuje rzeczywiste kolory tkaniny, diody LED w sklepach spożywczych i supermarketach sprawiają, że jedzenie wygląda bardziej atrakcyjnie.

Przy słabym oświetleniu fluorescencyjnym żywność wydaje się mniej atrakcyjna i ciemniejsza w porównaniu z produktami oświetlonymi diodami LED. Zainstalowanie tych świateł zwiększa również sprzedaż, ponieważ im lepsze jedzenie wygląda, tym więcej sprzedajesz.

Dzieje się tak, ponieważ konwencjonalne oświetlenie fluorescencyjne nie działa dobrze w niskich temperaturach. Podczas gdy diody LED działają lepiej nawet w niższych temperaturach.

Ponadto światła LED emitują mniej ciepła w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami oświetleniowymi, co oznacza, że korytarze zamrażarki łatwo się schładzają i utrzymują wymaganą temperaturę przez długi czas.

Co więcej, modernizacja systemu oświetleniowego poprzez zainstalowanie oświetlenia z czujnikami ruchu pozwoli zaoszczędzić zarówno koszty, jak i energię, ponieważ włącza się i wyłącza wraz z ruchem pieszym.

Podsumowanie:

Zastosowanie diod LED w sklepach spożywczych poprawia wygląd całego sklepu. Zapewnia nie tylko wyżej wymienione korzyści; ale także nadaje całej przestrzeni nowoczesny i zaawansowany technologicznie charakter.

Lampy do oświetlenia żywności Boss DL LED

Lampy do oświetlenia żywności - barwa światła

Pozwól kolorom prawdziwie błyszczeć
Oprawy LED są jedną z najlepszych opcji oświetleniowych dla supermarketów, ponieważ pomagają pokazać prawdziwe kolory żywności. Te światła mają najlepszy wskaźnik oddawania barw (CRI), który jest miarą tego, jak kolory wyglądają pod źródłem światła. Wskaźnik CRI jest mierzony od 0-100.

Idealne 100 oznacza, że kolory pod źródłem światła wyglądają tak samo, jak w naturalnym świetle słonecznym. Oświetlenie o wysokim CRI jest cenne w biurach, domach, sklepach spożywczych itp., ponieważ może przekształcić obszar, podkreślając szczegóły projektu i zapewniając ogólny naturalny charakter.

Lampy do oświetlenia żywności - reflektory szynowe

Reflektory szynowe LED do oświetlenia stoisk spożywczych

Oświetlenie szynowe LED to jedna z najchętniej wybieranych opcji oświetlenia w sklepach spożywczych i supermarketach.

Lampy do oświetlenia żywności Boss GOT LED
Lampy do oświetlenia żywności Boss High Bay LED

Lampy do oświetlenia żywności - High Bay LED do oświetlenia stoisk spożywczych

Oświetlenie typu high bay montowane na suficie doskonale sprawdza się w takich sklepach, ponieważ pozwala zaoszczędzić od 40 do 60% kosztów energii elektrycznej i zapewnia klientom maksymalną widoczność.

Lampy do oświetlenia żywności - specjalne zastosowania UV-C

UV-C zabija bakterie i wirusy, eliminuje grzyby i pleśń.

Widzimy, jak trudno jest światu poradzić sobie z pandemią COVID-19. Naszym priorytetem jest sprzedaż czystych i dobrze odkażonych produktów. Instalowanie diod LED, które są dostarczane wraz z technologią UV-C, to najwygodniejszy sposób na zabijanie bakterii i wirusów.

Na przykład Hegemon UV-C może być najlepszą opcją dla takich miejsc, jak supermarkety i sklepy spożywcze, ponieważ jest bardzo skuteczny i ma właściwości antybakteryjne. Może zabić do 99,9% bakterii i wirusów z powierzchni oraz z powietrza.

Ale musimy upewnić się, że światła UV-C są używane w kontrolowanym środowisku, w którym nie ma interakcji z człowiekiem. Zgodnie z badaniami udowodniono, że światła UV-C są najlepsze do zabijania patogenów w kwaśnych warunkach i niższych temperaturach.

Rozkwita w chłodnym przechowywaniu żywności
Większość przepysznych potraw, takich jak lody, pizza, gotowe obiady, lody na patyku znajdziemy w mrożonych ładowniach. Jasne światła na obudowach działają jak reflektory dla tych produktów, ale czasami możemy zauważyć, że oprawy migoczą lub gasną.