Przejdź do treści

Oświetlenie lady mięsnej

Oświetlenie do mięsa

Nowoczesne Oświetlenie lady mięsnej

Oświetlenie lady mięsnej

Świeże mięso ma kolory od jasno różowego do ciemnoczerwonego.
Kolor nie ma wpływu na smak, kruchość i soczystość ale ma wpływ na decyzje kupujących.

Profesjonalne i nowoczesne

W badaniach zachowań klientów stwierdzono, że konsumenci określają kolor jako najbardziej istotny czynnik przy ocenie świeżości: mięsa, przetworów i wędlin. Oferujemy najnowsze oświetlenie do mięsa i wędlin, produkowane w Polsce i dostępne od ręki.

Oświetlenie lady mięsnej

Oświetlenie LED nad lady chłodnicze na świeże mięso

Jak korzystać z czerwonego oświetlenia LED, aby zminimalizować przebarwienia mięsa i stworzyć atrakcyjne i kuszące gabloty na mięso.
W przeciwieństwie do owoców i warzyw, gdzie produkty są bardziej zaangażowane, wizualne wskazówki, które otrzymujemy od produktów mięsnych, są bardziej istotne i mają większy wpływ na nasze decyzje zakupowe. Nawet bez opakowań próżniowych raczej nie wykorzystalibyśmy zmysłu dotyku i węchu do oceny surowego mięsa.

Oświetlenie lady mięsnej

Oświetliliśmy już setki sklepów ponieważ mamy bardzo konkurencyjne ceny.

Klienci patrzą, jak zabarwione, zarumienione i czerwone mięso. Ta informacja mówi nam, jak zdrowa i bezpieczna byłaby konsumpcja żywności. Możemy ocenić, jak świeże są produkty i jak długo się psują.

Detaliści mają za zadanie zapewnić odpowiednie oświetlenie, aby komunikować autentyczny status mięsa, co umożliwia klientom podejmowanie właściwych decyzji zakupowych. Rozwiązania w odcieniu czerwonym firmy Maxi-Light są specjalnie opracowane, aby ulepszyć witryny ekspozycyjne na świeże mięso.

oświetlenie mięsa i wędlin

Oświetlenie lady mięsnej

Przebarwienia mięsa – ostrzeżenie natury.

Barwa surowego mięsa odbarwia się, gdy się psuje, to stary jak czas mechanizm ostrzegawczy. Przemysł znalazł wiele sposobów na opóźnienie tego procesu, wykorzystując opakowania, konserwanty i chłodzenie, ale jak dotąd nie znaleźliśmy sposobu na całkowite powstrzymanie marnowania żywności. Nawet w ciemności wszystkie potrawy starzeją się.

Dla detalistów wyzwaniem jest zaprezentowanie produktów, aby umożliwić szybki zwrot sprzedaży i zminimalizować marnowanie żywności. Ponieważ decyzja o zakupie opiera się na wyglądzie kosmetycznym mięsa, wszelkie łagodne przebarwienia, mimo że nie są problemem jakościowym, są postrzegane przez klienta negatywnie i mogą hamować zakup.

Autentyczna kolory – tutaj też może pomóc oświetlenie LED.

Rozwiązania Maxi-Light LED doskonale nadają się do tego zastosowania z kilku powodów. Oprawy nie zawierają promieniowania UV i IR oraz nie generują nadmiaru ciepła. Dzięki temu opakowanie nie blaknie ani nie stanowi bariery w przekazywaniu ważnych informacji. Rozwiązania Maxi-Light LED obejmują szersze spektrum kolorów niż tradycyjne świetlówki, dzięki czemu są w stanie zapewnić środowisko, w którym odzwierciedlane są prawdziwe kolory mięsa, a klienci mogą analizować te cenne informacje.

Punkty do rozważenia przy zastosowaniu rozwiązań oświetleniowych LED w gablotach na świeże mięso:
Sprzedawcy powinni wybrać rozwiązanie o niższym natężeniu światła, takie jak ciepłobiała temperatura barwowa około 3000K i wysoki CRI >85, aby uzyskać autentyczne odbicie kolorów.
Dłuższe mięso wystawione na działanie światła zwiększa również szybkość odbarwiania, więc sprzedawcy powinni rozważyć rozwiązania przyciemniające i używać światła tylko wtedy, gdy jest to wymagane.

Oświetlenie do mięsa

Wybór rozwiązania Maxi-Light LED jest korzystny, ponieważ pomaga on sprzedawcom osiągnąć cele zarówno w zakresie merchandisingu, jak i oszczędzania energii.
Rozwiązania Maxi-Light LED zapewniają większą ilość lumenów/wat w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem, mają dłuższą żywotność, zużywają mniej energii, a ponieważ są trwalsze i nietłukące, są bezpieczne w użyciu w ekspozycjach żywności. Dodatkowo informacje zwrotne od klientów wskazują, że diody LED pomogły ograniczyć rozdmuchiwanie opakowań, a tym samym przyczyniły się do zmniejszenia ilości odpadów.

Mniej odpadów i strat produktu

Większe zakupy czyli mniej odpadów i strat produktowych. Obroty rosną poprzez lepszą prezentację mięsa i większe zakupy twoich klientów

Zmniejszone koszty energii

znacząco zmniejszasz zużycie energii dzięki ekonomiczności nowoczesnych lamp LED i niższym kosztom chłodzenia produktów. Do 90% redukcji zużycia energii dzięki LED

Dłużej świeży wygląd produktów

Lampy LED nie emitują ciepła w stronę produktów, mięso nie jest ogrzewane przez oświetlenie, które intensywniej wydobywa jego kolor

Oświetlenie lady mięsnej

Oświetlenie z tubami LED do lad mięsnych
Optymalną prezentację produktów mięsnych i wędliniarskich można teraz łatwo i prosto przeprowadzić dzięki nowoczesnej technologii LED. Źródła światła LED wyprodukowane specjalnie dla sklepów mięsnych i mięsnych wyświetlają kolory świeżego mięsa lub kiełbasy bardziej optymalnie i silniej niż w przypadku konwencjonalnych świetlówek.

Oprócz apetycznej prezentacji, lampy LED w ladach mięsnych i chłodniczych mają inne decydujące zalety:

Niższe koszty chłodzenia, ponieważ oświetlenie mniej się nagrzewa
Dłuższa żywotność modułów COB LED

Zastosowanie oświetlenia LED w sklepie mięsnym może zatem dać podwójną oszczędność. Z jednej strony zmniejszasz zużycie energii dzięki ekonomiczności nowoczesnych świetlówek LED i niższym kosztom chłodzenia produktów, ponieważ lampy LED generują znacznie mniej ciepła niż tradycyjne lampy. Z drugiej strony napędzasz siłę nabywczą swoich klientów poprzez intensywną prezentację mięsa. Nawiasem mówiąc, nie należy zapominać, że światła LED mają bardzo długą żywotność i nie zawierają żadnych substancji toksycznych dla ludzi lub środowiska (takich jak rtęć).

Czerwonawy odcień ze specjalnymi lampami LED

W ten sposób każde zastosowanie oświetlenia LED w sklepie mięsnym może podwoić oszczędności. Z jednej strony kosztami energii elektrycznej na oświetlenie, az drugiej zużyciem energii elektrycznej do chłodzenia produktów.

Świetlówki LED do lad chłodniczych. Ta tuba jest idealna do oświetlania mięsa, więc świetnie nadaje się do rzeźników i sklepów mięsnych. Oświetlenie jeszcze intensywniej wydobywa kolor mięsa. Diody LED działają bezpośrednio z kolorem ciała i dlatego są jeszcze bardziej energooszczędne niż zwykłe białe diody LED.

Jak działa naświetlacz LED / Oświetlenie do mięsa ?

Świetlówki LED doskonale nadają się do oświetlania mięsa. Generowane światło jeszcze intensywniej wydobywa kolor mięsa. Diody LED działają bezpośrednio z kolorem ciała i dlatego są jeszcze bardziej energooszczędne niż zwykłe białe diody LED.

Światło UV ze świetlówek (w końcu do ok. 8% światła) powoduje, że powierzchnia mięsa szybko się utlenia i może uszkadzać struktury komórkowe. Już po kilku godzinach mięso w ladach chłodniczych ze świetlówkami może wyglądać bardzo nieapetycznie.

Oświetlenie lady mięsnej – świetlówki LED

sprawiają, że wyświetlacze wyglądają tak świeżo, jak w świetle dziennym pod zachmurzonym niebem. Nie tylko lepszy wygląd, ale raczej fakt, że świetlówki (w tym z różowym filtrem) o wysokiej zawartości UV w świetle szybko psują i odbarwiają mięso powinno ułatwić decyzję o nowoczesnym, specjalistycznym oświetleniu LED w ladach chłodniczych. Ponieważ rodzaje mięsa reagują bardzo różnie, mamy również specjalne tuby LED do ciemnego mięsa, czerwonego/białego mięsa i drobiu.

Świetlówki LED do lad chłodniczych. Ta tuba jest idealna do oświetlania mięsa, więc świetnie nadaje się do rzeźników i sklepów mięsnych. Oświetlenie jeszcze intensywniej wydobywa kolor mięsa. Diody LED działają bezpośrednio z kolorem ciała i dlatego są jeszcze bardziej energooszczędne niż zwykłe białe diody LED. W praktyce koszty energii zamrażarki są mniejsze, ponieważ świetlówka LED wytwarza znacznie mniej ciepła niż konwencjonalna tuba do mięsa w technologii fluorescencyjnej.

Oświetlenie lady mięsnej