Przejdź do treści

oświetlenie pieczywa

Oświetlenie pieczywa w 4 krokach

Zapach i wygląd pieczywa, miła obsługa oraz odpowiedni wystrój punktu sprzedaży – wszystko to przyciąga uwagę potencjalnych klientów piekarni i cukierni. Badania pokazują, że właściwie zaprojektowana przestrzeń do ekspozycji towaru oraz dobrze dobrane oświetlenie ma bardzo duży wpływ na ostateczną decyzję zakupową klientów piekarni i cukierni i może zwiększyć przychody nawet o 100%. Odpowiednio oświetlone pieczywo jest zawsze atrakcyjne wizualnie.

Doradca d/s oświetlenia pieczywa Maxi-Light 505-876-434

Zobacz poradnik

Projektujemy oświetlenie do kawiarni, sklepów, piekarni, cukierni i supermarketów, łączy ono walory funkcjonalne jak i użytkowe. Oferujemy profesjonalny projekt i doradztwo w zakresie doboru oświetlenia piekarni oraz cukierni. Mamy wieloletnie doświadczenie w oświetlaniu sklepów i stoisk  różnymi artykułami spożywczymi.

Zrób zdjęcia

Oświetlenie zawsze dobieramy tak, żeby specjalistyczną barwę światła LED i kąty nachylenia światła dostosowane były do specyfiki produktów piekarniczych i wspierały ich ekspozycję. Oświetlenie piekarni oraz cukierni zawsze opiera się na założeniu , że strefy w sklepie powinny być optymalnie oświetlone i doprowadzić klienta do decyzji zakupowej. 

Wybierz i zamów

Oferujemy najnowsze rozwiązania oświetleniowe do sklepów. Naświetlacze sklepowe LED to rodzaj oświetlenia, w którym jako źródeł światła używamy bardzo wydajnych diod COB LED (5W-40W). Nasze naświetlacze przygotowane są do montażu na szynoprzewodach lub naściennie / nasufitowo. Zawierają odpowiednie moduły COB LED do pieczywa.

Sprzedawaj więcej

Technologia LED to wieloletnia żywotność (20-50 tys godzin) jak również brak emisji ciepła w kierunku świecenia oraz śladowa emisja promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego. Odpowiedni dobór rozwiązań oświetleniowych to oszczędności energii nawet o kilka tysięcy złotych w skali roku.

Oświetlenie pieczywa

Nie znamy nikogo, komu nie jest trudno oprzeć się zapachowi świeżo upieczonego chleba. Klient odbiera wypieki wszystkimi zmysłami. Dlatego właśnie w wypadku piekarni i cukierni zadanie postawione przed oświetleniem nie polega tylko na dobrej widoczności oferty. 
Szeroki asortyment najróżniejszych rodzajów wypieków powinien być prezentowany na dobrze oświetlonych półkach, natomiast bułki, ciastka i przekąski czy słodycze są najlepiej widoczne na ladach i szklanych gablotach. Kluczowe znaczenie ma podniesienie atrakcyjności wypieków i ich lepszy odbiór przez Klientów. Tu właśnie zaczyna się rola światła.

Oświetlenie pieczywa

Każde światło ma swoją barwę

Specyfiką piekarni oraz stoisk piekarniczo-cukierniczych jest dominacja kolorów: od jasnożółtego poprzez złoty do ciemnobrązowego. Rola specjalistycznego doświetlenia piekarni czy stoiska piekarniczo-cukierniczego polega głównie na maksymalnym wyeksponowaniu tych kolorów poprzez świało o odpowiedniej barwie. Najprościej zrobić to poprzez użycie naświetlaczy sklepowych wykorzystujących specjalistyczne diody LED o bardzo ciepłej, żółtej czy złotej barwie.

Rola światła w piekarni i cukierni

W każdej piekarni jest kilka punktów kluczowych, na oświetlenie których trzeba położyć szczególny nacisk w czasie projektowania oświetlenia. Oczywiście są podstawowe zasady jeżeli chodzi o przemyślane rozmieszczenie lamp w strefie sprzedaży jednak należy pamiętać o tym, że dobre oświetlenie nie kończy się na dobraniu optymalnego natężenia światła.
Jest rzeczą oczywistą, że zbyt słabe światło będzie powodowało dyskomfort u Klientów jak i obsługi.

Zasady oświetlenia pieczywa

Najważniejszą rzeczą jest utrzymanie spójności.

Podczas wyboru oświetlenia do piekarni warto postawić na proste i minimalistyczne w swojej formie oprawy, dzięki którym uwaga Klientów będzie skupiona tylko na sprzedawanych towarach. Ponadto nie bez znaczenia jest także montaż opraw – należy zwrócić uwagę na to, aby zamocować je w sposób, który nie zaburza przygotowanej ekspozycji, ale stanowi jej dyskretne oraz wyważone dopełnienie.

Produkcja na miejscu.

Jeśli chodzi o oświetlenie to nie zapomnij o swoim strefie produkcyjnej w sklepie. Czasami te obszary są pomijane w piekarni. Produkcja piekarnicza jest medium bardzo wizualnym. Obszar produkcyjny to twoje studio. Twoi cukiernicy, piekarze i dekoratorzy potrzebują oświetlenia, które zapewnia najlepsze warunki do ich pracy. To z kolei będzie przekładało się na większą sprzedaż.

Technologia LED w oświetlaniu piekarni i cukierni

Nasze oprawy oświetleniowe LED posiadają moduły o odpowiedniej barwie światła, przeznaczonej specjalnie do oświetlenia wyrobów piekarniczych. Moduły COB LED są specjalnie zaprojektowane do tego celu i ich światło posiada odpowiednie widmo i temperaturę barwową.

Oświetlenie pieczywa

Maxi-Light ma ponad 15-letnie doświadczenie w owocnej współpracy z sieciami piekarniczymi w całym kraju. Oferujemy specjalistyczne oświetlenie LED, które gwarantuje wytworzenie przyjaznej atmosfery sprzedaży. Barwa światła podbija prezentację produktów, które zawsze wyglądają apetyczne. Nasze rozwiązania są energooszczędne i tak przygotowane, żeby można było stworzyć profesjonalnego oświetlenie piekarni dzięki kilku lampom.

Oświetlenie pieczywa
Oświetlenie pieczywa: nowoczesne oświetlenie piekarni produkcji Maxi-Light. Realizacja Warszawa