Przejdź do treści

Oświetlenie sklepu mięsnego błędy

Oświetlenie do mięsa

Oświetlenie sklepu mięsnego - 6 kosztownych błędów przy wymianie lamp

1. Praca z niewłaściwą firmą – wybierz doświadczonych partnerów.
2. Bierz pod uwagę to co mówią twoi pracownicy w sklepie – to ostateczni użytkownicy systemu oświetleniowego i końcowy efekt finansowy zależy również od ich pracy.
3. Przeprowadź dokładny audyt, aby uniknąć błędów i zrealizować pełnowartością modernizację oświetlenia.
4. Nie koncentruj się wyłącznie na cenie: unikaj zamienników i niedoświadczonych dostawców, którzy mogą zagrozić jakości oświetlenia lub oszczędności energii koncentrując się jedynie na niskiej cenie proponowanych lamp.
5. Dokładnie przetestuj wybrane rozwiązanie – szczegółówo oceń wszystkie lampy przed zakupem.
6. Niechlujna instalacja – upewnij się, że instalacja jest odpowiednio zaplanowana i skoordynowana.

Oświetlenie sklepu mięsnego błędy które są najczęściej popełniane

7 błędów, które popełniasz w oświetleniu swojego sklepu mięsnego

Błędy, które popełniasz w oświetleniu swojej sklepu mięsnego, mają negatywny wpływ na wizerunek, jaki Twój wizerunek przekazuje klientom, ale także na aspekty praktyczne. Na przykład, jeśli twoja restauracja hotelowa jest słabo oświetlona i powstają cienie, nie będzie wielu ludzi, którzy będą chcieli jeść w ciemności. Podobnie, jeśli oświetlenie jest zbyt intensywne na którymkolwiek z nich, nie będzie to również wygodne, ponieważ będzie się wydawało, że jesteś na scenie w świetle reflektorów. który przyciąga wszystkie spojrzenia.

# 1 – Pozostaw cały ciężar oświetlenia na suficie

Prawidłowe oświetlenie jest bardzo ważne. Sklepu mięsny jest dobrym przykładem miejsca gdzie nie ma bocznego oświetlenia, co może powodować pewien dyskomfort. Jednak dobierają odpowiednie natężenie światła, głownego oraz doświetlenia lad chłodniczych unikamy nadmiernego zanieczyszczenia świetlnego.

#2- Za dużo białego światła

Białe światła mogą być bardzo dobre w miejscach pracy, takich jak biura lub gabinety. Nie są one jednak tak dobre dla sklepów, które koncentrują się na tworzeniu specjalnych środowisk przyjaznych eksponowaniu określonych barw.

#3 – Nie myśl o obszarach cienia

Gdy dekoracyjne światła nie są odpowiednio ustawione, można utworzyć obszary cienia, które nie tylko sprawią, że przestrzeń będzie wyglądać na mniejszą. Sprawią również, że sklep mięsny będą mniej atrakcyjny.

Dobre rozmieszczenie reflektorów montowanych w systemach szynowych na suficie i prawidłowe użycie pomocniczych punktów świetlnych w celu wzmocnienia obszarów, do których nie dociera centralne światło, sprawi, że całe pomieszczenie będzie miało ta sama intensywność.

#5 – Nie baw się różnymi rodzajami światła

Tworząc różne rodzaje oświetlenia, klient czuje się znacznie bardziej komfortowo. I odwrotnie, nie robienie tego może oznaczać, że klienci czują, że brakuje im podstawowych szczegółów w sklepie i nie chcą wracać.

#6 – Nieprawidłowe obliczanie wysokości lamp

Musisz wiedzieć, jak dobrać odpowiedni rozmiar, ponieważ jeśli lampa jest zbyt niska, może zniekształcić odbiór przestrzeni całego sklepu.

# 7 – Myślenie bardziej o dekoracji niż praktyczności

Złym pomysłem jest wybranie dekoracyjnego, ale niepraktycznego oświetlenia. Dobrym przykładem są reflektory montowane w systemach szynowych, które stały się tak modne w ostatnich latach. Mogą być estetycznie dekoracyjne i pomagać w definiowaniu przestrzeni, ale różne zwieszane z sufitu lampy nad ladami są bardzo niepraktyczne, ponieważ koncentrują dużo światła w jednym obszarze i zasłaniają widok.

Innym przykładem są wbudowane światła, piękne i bardzo nowoczesne, ale jeśli są nadużywane, sufit może wyglądać jak wyświetlacz sufitowy . Umieszczenie odpowiedniej liczby lamp jest czymś, w czym najlepsi projektanci oświetlenia. Oni potrafią obliczyć jak zrównoważyć dobrą dekorację z doskonałym oświetleniem.

Jeśli unikniesz tych 7 błędów, które są często popełniane w oświetleniu sklepów mięsnych, otrzymasz znacznie przyjemniejsze w odbiorze i bardziej wszechstronne przestrzenie, które stworzą lepszą atmosferę do zakupów dla twoich klientów.

Oświetlenie sklepu mięsnego

Oświetliliśmy już setki sklepów ponieważ mamy bardzo konkurencyjne ceny.

Podstawowa kwestia w doborze oświetlenia do sklepu mięsnego to odpowiednia barwa światła oraz odpowiednio dobrana ilość lamp, które są konieczne do uzyskania profesjonalnego efektu końcowego.

Oferowane przez nas moduły led do mięsa i wędlin mają wysoki wskaźnik odwzorowania barw CRI / Ra. Poniżej pokazujemy co stanie się jeżeli ten parametr jest zbyt niski i wynosi mniej niż CRI 80.

Maxi-Light sprawdzony dostawca oświetlenia do sklepów mięsnych
Maxi-Light sprawdzony dostawca oświetlenia do sklepów mięsnych
Jaka barwa światła do mięsa?

Oświetlenie sklepu mięsnego – przesuń suwak, żeby zobaczyć różnicę pomiędzy CRI 90 i CRI 80. Zbyt niski wskaźnik odwzorowania barw (CRI / Ra) ma negatywny wpływ na wygląd mięsa i wędlin przez co pośrednio wpływa na niższą sprzedaż.

oświetlenie sklepu mięsnego błędy

Jakie błędy w oświetleniu popełniasz w swoim sklepie mięsnym?

Podczas prowadzenia sklepu mięsnego oświetlenie komercyjne ma kluczowe znaczenie. To dlatego, że oświetlenie przedstawia wizerunek Twojej marki i wpływa na to, ile czasu Twoi klienci spędzają w Twoim sklepie. Jednak wielu właścicieli sklepów detalicznych nie zwraca wystarczającej uwagi na oświetlenie i popełniają kosztowne błędy. Dlatego potrzebujesz pomocy wykwalifikowanych elektryków komercyjnych, aby upewnić się, że dobrze wykonasz pracę.

Oświetlenie sklepu mięsnego – kilka błędów , których należy unikać.

Brak światła akcentującego

Większość ludzi ma tendencję do instalowania świateł, które zapewniają ogólną widoczność sklepu. Musisz jednak mieć pewne funkcje oświetlenia ogniskowego, które podkreślają produkty , które chcesz szybko poruszać . W ten sposób przyciągasz klientów do tych produktów, a tym samym zwiększasz sprzedaż.

Upewnij się jednak, że nie umieściłeś zbyt jasnego oświetlenia górnego , które mogłoby zneutralizować te światła akcentujące. To dlatego, że klienci nie będą przyciągani do produktów, których potrzebujesz , aby zobaczyć. Dlatego najlepiej jest użyć wystarczającej ilości oświetlenia górnego, aby upewnić się, że sklep nie jest ciemny, a następnie dodać kilka punktów centralnych, aby stworzyć nastrój dla swojego sklepu. .

Nie branie pod uwagę parametrów oświetlenia

Każdy stan zapewnia pewne przepisy dotyczące oświetlenia komercyjnego. Na przykład rząd może zalecić używanie tylko określonego rodzaju światła w twojej przestrzeni, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Jeśli nie jesteś na równi z tymi przepisami, możesz łatwo zostać ukarany grzywną przez organy ścigania.

W przeciwieństwie do Twoich klientów, inspektorzy mają bystre oko i łatwo zauważą wszelkie nieprawidłowości w oświetleniu. Gdy nie przejdziesz inspekcji, być może będziesz musiał zapłacić wysokie grzywny i zostać zmuszonym do zainstalowania nowych opraw oświetleniowych na swoim terenie.

Zapominanie o wyliczeniu całkowitych kosztów eksploatacji

Prowadząc sklep, będziesz chciał zwiększyć zyski i zmniejszyć wydatki w jak największym stopniu. Jednym ze sposobów na to jest zainstalowanie energooszczędnych opraw oświetleniowych. Jednak niektórzy właściciele sklepów detalicznych wybierają tylko najbardziej atrakcyjne koszty, nie myśląc o tym, ile energii elektrycznej zużywają. Światła LED są uważane za najbardziej energooszczędne, zużywając tylko ułamek tego, co zużywają inne rodzaje świateł.

Kolejnym elementem kosztów, który należy wziąć pod uwagę, są koszty utrzymania wybranego oświetlenia komercyjnego. Należy pamiętać, że niektóre urządzenia mogą być tanie z góry, ale będą wymagały regularnej wymiany. Tak więc możesz zapłacić za nie więcej na dłuższą metę , niż gdybyś zainwestował w wysokiej jakości oprawy oświetleniowe.

Wspomniane powyżej błędy w oświetleniu komercyjnym wiążą się z kosztami. Dlatego potrzebujesz wskazówek wykwalifikowanych dostawców oświetlenia do powierzchni komercyjnych, aby upewnić się, że odpowiednio oświetlisz swój sklep.