Przejdź do treści

Oświetlenie pieczywa błędy

Oświetlenie pieczywa błędy

Światło może naprawdę wiele zdziałać. Na przykład stworzyć przyjemną i przyjazną atmosferę, w której pieczywo będzie jeszcze lepiej wyglądać. Dlatego temat oświetlenia ma dla nas takie wielkie znaczenie. Dobrze przemyślana koncepcja oświetlenia zapewnia wyraźnie bardziej atrakcyjne i promocyjne środowisko oraz może mieć pozytywny wpływ na całościowe zakupy klienta.

Właściwie oświetlenie  jako koncepcja biznesowa podnosi sprzedaż pieczywa  na zupełnie nowy poziom. Pamiętajmy też o tym, że oświetlenie jest również ważnym czynnikiem kosztowym. Dzięki starannie zaprojektowanej koncepcji oświetlenia można zaoszczędzić na kosztach eksploatacji. Nowoczesne lampy wymagają mniej energii, są łatwiejsza w utrzymaniu, generująca mniej ciepła. To wszystko są ważne, związane z Twoim biznesem czynniki, które bierzemy pod uwagę.

Doradca d/s oświetlenia pieczywa Maxi-Light 505-876-434

Światło może też naprawdę wiele zepsuć. Poniżej omówimy 3 najczęściej popełniane błędy w kwestii: oświetlenie pieczywa.

Oświetlenie pieczywa błędy

Oświetlenie pieczywa błędy - źle dobrana barwa światła

W tym świetle wszystko wygląda jak w prosektorium!

Bardzo ważnym elementem, oprócz jakości wypieków i szerokiej gamy produktów, jest sposób prezentacji wyrobów. Na rynku dostępne są nowoczesne lady i półki do prezentacji pieczywa, ale oprócz lampy najważniejszym czynnikiem przy wyborze produktu jest smak i wygląd. O ile za wygląd odpowiadają mistrzowie sztuki pieczenia, o tyle coraz częściej za opracowanie lampy dedykowanej wyłącznie dla branży piekarniczej odpowiadają wyspecjalizowane firmy. Światło w gablotach z pieczywem powinno wykazywać jego walory, świeżość, kruchość i doskonały kolor. Jest to ciepłe światło o wysokim współczynniku światła czerwonego, które sprawia, że ​​produkty są bardziej apetyczne, a klient czuje się w takim otoczeniu bardziej zrelaksowany i spokojny, co bezpośrednio wpływa na jego decyzje zakupowe.

Oświetlenie pieczywa błędy - co nie wyszło

Czy chciałbyś, aby Twoje wypieki były jeszcze bardziej apetyczne dzięki odpowiedniemu oświetleniu? Nowo opracowana lampy Maxi Light to umożliwiają, a także z łatwością rozwiązujemy problem wytwarzania ciepła powodowanego przez konwencjonalne świetlówki:

specjalne światło do lad piekarniczych
– nietłukąca osłona z poliwęglanu
– dwukrotnie oszczędzaj: energię elektryczną na oświetlenie i chłodzenie!
– Brak obciążenia cieplnego towaru, dzięki czemu towar dłużej zachowuje świeżość
– Specjalna mieszanka kolorów sprawia, że ​​wypieki wyglądają apetycznie

Oświetlenie pieczywa błędy

Oświetlenie pieczywa błędy - zbyt niski wskaźnik odwzorowania kolorów

Unikaj przekłamywania kolorów

Niektóre rodzaje oświetlenia oferują odwzorowanie kolorów i świateł, które uszkadzają pieczywo i ciastka, a inne, odwrotnie, poprawiają je. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich świateł. Ogólnie rzecz biorąc, światła o ciepłych odcieniach podkreślają pieczywo. Oświetlenie około 2700 kelwinów jest uważane za „ciepłe” światło, które tworzy ciepłą atmosferę. Odpowiedni lekki odcień pomaga również wydobyć zarumienienie skórki chleba i świeżość produktów.

Oświetlenie pieczywa błędy

Zobacz, co spotka Twoich Klientów jeżeli zostanie źle dobra barwa światła a jego źródło będzie miało za niski indeks oddawania barw (CRI)

Proszę przesunąć linię na środku zdjęcia, żeby zobaczyć jak wygląda źle i dobrze oświetlone stoisko z pieczywem.

Oświetlenie pieczywa błędy - nie świecimy po oczach​

Oświetlenie do pieczywa akcentujące, oświetlenie pośrednie. Ważne jest, aby zmieniać oświetlenie w zależności od różnych przestrzeni, z których składa się Twoja piekarnia. Na przykład oświetlenie witryn sklepowych przyciąga wzrok konsumentów i wzbogaca każdy produkt. Wbudowane oprawy punktowe lub projektory szynowe mogą być wskazane, aby podświetlić ciasta i ciastka w oknie bez oślepiania klientów. Tak czy inaczej i niezależnie od rodzaju oprawy, należy zachować szczególną ostrożność w odniesieniu do odbić, które wpływają na dobrą czytelność produktów. Mówiąc bardziej ogólnie, należy zadbać o odpowiednią atmosferę i grę świateł, aby jak najlepiej pasowały do wizerunku marki w punkcie sprzedaży.

Przyjemne i zachęcające oświetlenie musi zawsze panować, zwłaszcza w salach sprzedażowych i ladach, aby Twój towar był doskonale prezentowany. Oczywiście to, co wygląda wyjątkowo apetycznie, będzie też częściej kupowane. Ten pomysłowy trik jest możliwy dzięki specjalnej mieszance kolorów świetlówek, ale także dzięki jeszcze lepszej prezentacji wypieków na blacie.

Oświetlenie pieczywa błędy

Oświetlenie pieczywa błędy - złe natężenie światła

Dostosuj oświetlenie pieczywa do przestrzeni

Oświetlenie akcentujące, oświetlenie pośrednie. Ważne jest, aby zmieniać oświetlenie w zależności od różnych przestrzeni, z których składa się Twoja piekarnia. Na przykład oświetlenie witryn sklepowych przyciąga wzrok konsumentów i wzbogaca każdy produkt. Wbudowane oprawy punktowe lub projektory szynowe mogą być wskazane, aby podświetlić ciasta i ciastka w oknie bez oślepiania klientów. Tak czy inaczej i niezależnie od rodzaju oprawy, należy zachować szczególną ostrożność w odniesieniu do odbić, które wpływają na dobrą czytelność produktów. Mówiąc bardziej ogólnie, należy zadbać o odpowiednią atmosferę i grę świateł, aby jak najlepiej pasowały do ​​wizerunku marki w punkcie sprzedaży.

.

Oświetlenie pieczywa błędy - podsumowanie

Specjalne oświetlenie LED dla piekarni i cukierni tworzy przyjemną atmosferę i pobudza chęć konsumentów do zakupów. Dodatkowo zapewnia do 80% oszczędności w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem zasilającym. Oświetlenie LED do piekarni i cukierni nie emituje ciepła i nie generuje światła podczerwonego ani ultrafioletowego, co pozwala na lepszą konserwację produktów.