Przejdź do treści

Realizacje oświetlenie do pieczywa

Z przyjemnością prezentujemy kilka naszych ostatnich realizacji oświetlenia w sklepach z pieczywem i cukierniach. Nic nie jest lepsze niż oglądanie na własne oczy. Zwłaszcza w branży oświetleniowej tysiące słów nie zastąpią nigdy jednego zdjęcia.

Nic nie jest bardziej kuszące i przyjazne niż dobrze oświetlona ekspozycja świeżego pieczywa lub ciastek. Oświetlenie LED może być wykorzystane do przyciągnięcia klientów do sklepu i prezentowania produktów w najlepszym świetle. Ponieważ pond 63% wszystkich decyzji dotyczących zakupów podejmowanych jest podświadomie, detaliści nie mogą pozwolić sobie na złe oświetlenie przestrzeni sprzedażnej. Ciepłe, złote światło jeszcze bardziej wzmocni głębokie kolory produktów, zwiększając ich atrakcyjność i pokusę zakupu.
Realizacje oświetlenia w piekarniach

Doradca d/s oświetlenia pieczywa Maxi-Light 505-876-434

Realizacje oświetlenie do pieczywa​:
Realizacje oświetlenie do pieczywa​. Goraco polecam Warszawa

Realizacje oświetlenie do pieczywa​ i wypieków

Dobierając oświetlenie do punktu sprzedaży pieczywa zwróć uwagę na:

  • Temperatura barwy światła białego ciepłego to około 2700K – jest to najlepsza barwa do podkreślenia walorów pieczywa
  • Współczynnik odwzorowania kolorów: CRI>90*
    Rozproszenie lub skupienie strumienia światła – stosujemy zależenie od miejsca i funkcji oświetlenia
  • Intensywność oświetlenia – dzięki naszemu projektowi będzie odpowiednio dobrana do każdej strefy w punkcie handlowym.
  • Energooszczędność – zastosowanie profesjonalnego oświetlenia LED przekłada się w prosty sposób na wysokość rachunków za prąd.

Inne są oczywiście parametry i normy dla okna wystawowego, inne dla półek na ścianie, inne dla koszy z pieczywem, inne w punkcie kasowym.

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: wymogi

Wskaźnik oddawania barw, charakteryzujący źródło światła. Wyrażony jest liczbą z przedziału od 0 (dla światła monochromatycznego) do 100 (dla światła białego – widmo ciągłe). Określa, jak dobrze postrzegane są barwy oświetlonych przedmiotów. Im współczynnik ten jest wyższy, tym barwy są lepiej oddawane, a oświetlane przedmioty wyglądają naturalniej. Niskim współczynnikiem CRI charakteryzują się np. niskoprężne lampy sodowe, a wysokim światło słoneczne.

Współczynnik CRI równy 100 oznacza, że przedmioty oglądane w tym świetle mają kolory odwzorowane tak, jakby były oświetlone standaryzowanym światłem słonecznym Szczególnie w branży oświetleniowej tysiące słów nie zastąpią nigdy jednego zdjęcia.

Zróbmy więc razem, krótką podróż przez świat oświetleniowy Maxi-Light. Ciepłe światło o temperaturze barwowej 2700K – 3000K i CRI > 90 Ra poprawi kolor chleba i ciasta. Posiadamy w ofercie odpowiednie paski LED oraz świetlówki LED do pieczywa. Oświetlenie LED pomoże sprzedawcom zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i osiągnąć cele związane z oszczędzaniem energii.

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: barwa światła

CRI równy 100 pokazuje prawdziwe kolory. Żarowe i halogenowe źródła światła mają CRI 100. Zazwyczaj źródła światła o CRI od 80 do 89 są uważane za dobre, ale te o CRI 90+ są doskonałe!

Ogólna zasada brzmi: im wyższy CRI, tym lepsza zdolność oddawania barw.

Zobacz, co spotka Twoich Klientów jeżeli zostanie źle dobra barwa światła a jego źródło będzie miało za niski indeks oddawania barw (CRI)

Proszę przesunąć linię na środku zdjęcia, żeby zobaczyć jak wygląda źle i dobrze oświetlone stoisko z pieczywem.

Ponieważ produkty piekarnicze są bardzo wrażliwe na rozpraszanie ciepła i promieniowanie UV, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości oprawy oświetleniowe LED, które są energooszczędne i wolne od promieniowania UV. Wysokiej jakości światło pomaga zachować świeżość i wygląd wypieków oraz ukazać blask kolorów żywności. Dodatkowo, aby wyeksponować wypieki w stylu żywych i wyraźnych form, kolor świateł powinien być spójny, co jest trudne do osiągnięcia, ale nie można go zaniedbać.

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: wskaźnik odwzorowania barw

Odpowiednie oświetlenie pieczywa powoduje, że zawsze wygląda na super świeże, jak zaraz po wyjęciu z pieca!
Zapach i wygląd pieczywa, miła obsługa oraz odpowiedni wystrój punktu sprzedaży – wszystko to przyciąga uwagę potencjalnych klientów piekarni i cukierni. Badania pokazują, że właściwie zaprojektowana przestrzeń do ekspozycji towaru oraz dobrze dobrane oświetlenie ma bardzo duży wpływ na ostateczną decyzję zakupową klientów piekarni i cukierni i może zwiększyć przychody nawet o 100%.
Maxi-Light

Doradca d/s oświetlenia stoisk mięsnych Maxi-Light 505-876-434

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: stoisko piekarnicze

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: Lampy LED do pieczywa

Podając słodkie smakołyki, oświetlenie piekarni powinno być wyjątkowe i ciekawe, skupiając się na oferowanych pysznościach. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie trendów projektowych i pomysłów na oświetlenie wnętrz piekarni, nie szukaj dalej niż nasza szeroka gama ręcznie robionych, unikalnych, zabytkowych lamp, skupiając się na eksponowanych przysmakach i tworząc idealną atmosferę, w której klienci mogą się schować. rogalik lub dwa!

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: lampy led
Realizacje oświetlenie do pieczywa​: lampy led Awiteks Kraków
Realizacje oświetlenie do pieczywa​: lady na pieczywo
Realizacje oświetlenie do pieczywa​: lady na pieczywo Awiteks Kraków

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: Świetlówki LED do lady

Projekt oświetlenia jest jednym z ważnych elementów dla sklepu piekarniczego, ponieważ może wpływać na to, jak ludzie po raz pierwszy widzą i ogólnie czują sklep.

Wypieki z przyjemnym wizualnie światłem wysokiej jakości z większym prawdopodobieństwem pobudzą apetyt klientów i pomogą w osiągnięciu wyższych przychodów firmy. Aby pozytywnie przykuć uwagę kupujących, oświetlenie powinno być starannie zaprojektowane tak, aby przyczyniało się do poprawy estetyki wnętrz sklepowych oraz pomagało w żywym i wyrazistym wyeksponowaniu kolorów wypieków.

Produkcja piekarnicza w sklepie oświetlenie

Produkcja piekarnicza jest medium wizualnym. Obszar produkcji to Twoje studio. Twoi cukiernicy, piekarze i dekoratorzy potrzebują oświetlenia, które zapewni najlepsze warunki do ich pracy. Jeśli okna nie są opcją dla Twojego obszaru produkcyjnego, źródła światła i oprawy LED o zrównoważonym świetle dziennym zapewnią Ci przewagę nad uczynieniem obszaru produkcyjnego lepiej oświetlonym środowiskiem dla Twoich pracowników.

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: produkcja piekarnicza
Realizacje oświetlenie do pieczywa​: produkcja piekarnicza
Realizacje oświetlenie do pieczywa​: paski led na półki

Realizacje oświetlenie do pieczywa​: paski led na półki

Każda półka na pieczywo powinna mieć swoje podświetlenie, poważnym błędem jest doświetlenie regałów jedynie światłem zalewowym od góry. Niestety wiele produktów w takiej sytuacji może pozostać ukryta w cieniu.

Powszechne jest też używanie regałów wyposażonych w drzwiczki ze szkła lub pleksi. W takim wypadku musimy je tak oświetlić, żeby na tych przezroczystych płaszczyznach nie powstał odbicia światło a drzwiczki nie działały jak lustro. Optymalnym rozwiązaniem jest użycie silniejszych pasków ledowych w regałach. Takie paski led do pieczywa powinny mieć odpowiednie parametry optymalne dla oświetlenia pieczywa.

W naszej ofercie są różne specjalistyczne paski led do pieczywa. Podział związany jest z różnym poziomem cen, parametrami światła oraz rodzajem zasilania.

Ponieważ produkty piekarnicze są bardzo wrażliwe na rozpraszanie ciepła i promieniowanie UV, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości oprawy oświetleniowe LED, które są energooszczędne i wolne od promieniowania UV. Wysokiej jakości światło pomaga zachować świeżość i wygląd wypieków oraz ukazać blask kolorów żywności. Dodatkowo, aby wyeksponować wypieki w stylu żywych i wyraźnych form, kolor świateł powinien być spójny, co jest trudne do osiągnięcia, ale nie można go zaniedbać.