Przejdź do treści

Oświetlenie ryby i owoce morza

Oświetlenie ryby i owoce morza

Specjalistyczne rozwiązania oświetleniowe do ryb i owoców morza

Oświetlenie lady lodowej z rybami i owocami morza

Właściwa ekspozycja i oświetlenie ryb i owoców morza ma ogromny wpływ na akceptację konsumentów, sprzedaż oraz zmniejszenie utraty wody i kurczenie się jaki i na bezpieczeństwo żywności.

Oświetlenie Maxi-Light przyczynia się do eksponując naturalne kolory, przedłuża okres przydatności do spożycia i minimalizuje ryzyko niebezpiecznego rozwoju bakterii. Chociaż zwykłe diody LED mają mniej promieniowania podczerwonego i UV niż inne źródła światła, nadal niestety uszkadzają ryby i owoce morza poprzez utlenianie i wysuszanie lipidów.

Oświetlenie ryby i owoce morza

Maxi-Light jest uznawany za pioniera w dziedzinie oświetlenia LED do ryb i owoców morza , a nasze produkty zostały przetestowane przez wielu klientów i okazały się bezpieczniejsze do ekspozycji owoców morza: ochrona naturalnych kolorów przed utlenianiem, zachowanie smaku poprzez zmniejszenie utleniania i wydłużenie przydatności dzięki nieskiej emisji ciepła.

Na detalicznych ladach z rybami i owocami morza lampy Maxi-Light pozwalają pokazać pełną paletę kolorów żywych różów i pomarańczy steków i filetów ze świeżego łososia w kontraście z bielą dorsza i ryby tilapia; kremowe kolory przegrzebków, srebrne odcienie makreli i całych ryb; głębokie kolory skorupiaków a wszystko to przy zachowaniu krystalicznie czystych warstw lodu.

Specjaliści od owoców morza wiedzą, że ryby łatwo odbarwiają się i wysychają pod zwykłym oświetleniem, a te światła powodują wzrost temperatury w ladach, co sprawia, że ​​wygląd jest mniej apetyczny i zmniejsza wagę i wartość produktów.

Używanie niewłaściwego oświetlenia powoduje, że naturalne tłuszcze znajdujące się w owocach morza przedwcześnie się utleniają, przyczyniając się do „rybiego” zapachu, który odstrasza klientów. Wykorzystując zrównoważone spektrum LED: oświetlenie dostosowane do żywności zmniejsza fotooksydację i zapewnia, że ​​ryby i owoce morza zachowują tak długo, jak to możliwe wygląd i zapach: świeżo wyłowionych z morza.

Oświetlenie ryb i owoców morza Maxi-Light wydobywa najświeższe kolory natury we wszystkich odmianach całych lub filetowanych ryb, krewetek, małży, krabów i homarów oraz wędzonych ryb. Lady lodowe pozostają lśniącą bielą i zapraszamy do porównań naszych lamp obok oferty konkurencji i podjęcia decyzji na własne oczy (tak jak zrobią to Twoi klienci).

Gdy owoce morza są wyświetlane w paczkowanych opakowaniach samoobsługowych, oświetlenie Maxi-Light zapewnia odpowiednie oświetlenie regału i półek, które jest wystarczająco jasne do optymalnej sprzedaży pierwszego rzędu towarów. Jeśli chodzi o merchandising i ochronę świeżych ryb i owoców morza, po prostu nie ma innej lampy, która mogłaby się równać z naszymi produktami.

Indeks oddawania barw CRI

CRI / Ra – wskaźnik oddawania barw

CRI (od ang. colour rendering index), Ra – wskaźnik oddawania barw charakteryzujący źródło światła. Wyrażony jest liczbą z przedziału pomiędzy 0 a 100. Charakteryzuje, jak postrzegane są barwy oświetlanych przedmiotów. Oświetlane przedmioty wyglądają naturalniej im ten wskaźnik jest wyższy. Wraz ze wzrostem barwy są lepiej oddawane aż do CRI 100, co oznacza światło słoneczne dzienne.

CRI równy 100 pokazuje prawdziwe kolory obiektu. Tradycyjne źródła światła: żarowe i halogenowe miały CRI 100. Zazwyczaj źródła światła o CRI od 80 do 89 są uważane za dobre, a te od CRI 90 są doskonałe!

Ogólna zasada brzmi: im wyższy CRI, tym lepsza zdolność oddawania barw.

Zobacz, co spotka Twoich Klientów jeżeli zostanie źle dobrana barwa światła a jego źródło będzie miało za niski indeks oddawania barw (CRI)

Oświetlenie ryby i owoce morza

Oświetlenie ryby i owoce morza

Określ nam swoje potrzeby i odkryj najcenniejszą przewagę merchandisingową dla naświetlaczy LED do ryb i owoców morza, z których korzystają liczni sprzedawcy detaliczni w całej Europie.

Owoce morza powinny zawsze mieć zapach „świeżo wyłowionych z morza”, a nie „rybny” zapach. Lampy Maxi-Light zapewniają świeży wygląd, na którym klienci polegają przy wyborze z oferty preferowanego sprzedawcy ryb i owoców morza.

Oświetlenie ryby i owoce morza : za niski indeks oddawania barw CRI 80

oświetlenie na stoisko ryby

Oświetlenie ryby i owoce morza : indeks oddawania barw CRI90

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

BOSS LED SPOT

Dostawcy energii nienawidzą tej lampy.

Pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet o 80%. W wypadku sklepu spożywczego, stoiska rybnego czy  mięsnego po wymianie starych lamp – reflektorów biała soda czy metahalogenów na nasze naświetlacze BOSS LED SPOT w kieszeni zostaje co miesiąc około 500 zł. Dodatkowo zyskujemy nowoczesne rozwiązanie, które nie podgrzewa stoiska ponieważ w tym wypadku nie ma praktycznie żadnej emisji ciepła związanej ze strumieniem światła.

boss led spot black
Boss LED Spot